
Трилогія «Володар перснів» – епохальний літературний твір, який став не лише початком нової сторінки історії літератури, а й створив закони цілого жанру.

Проте поговоримо про аналогії, які простежуються в зв’язку з війною в Україні.

Значний вплив на «Володаря перснів» мав стародавньобританський Артурівський епос. Роман має також низку паралелей із германо-скандинавською міфологією, та багато спільного з давньофранкським епосом про Роланда.

Існують дослідження, які передбачають, що на «Володаря перснів» вплинули і реальні події, що відбувалися за часів Толкіна. Дуже популярна версія про те, що Війна Кільця є алегорією Другої світової війни, а Мордор, таким чином, – нацистська Німеччина. На думку багатьох авторів, оскільки «Володар перснів» писався під час Другої світової війни, то ця війна не могла не вплинути на Толкіна, навіть крім його волі та свідомості.
На думку приходить аналогія з війною московії(Мордора) з Україною. І недарма московських військових назвали орками.
Фродо(Зеленський/Україна) наважується на тягар Персня, усвідомлюючи, що його неможливо перекласти на когось іншого, усунутися від відповідальності за зручною відмазкою “чому це маю робити саме я, а не інші”.
Диявол(путін), потрапивши в тенета самолюбування та ілюзії всемогутності, сам стає іграшкою в руках Історії, рухаючи її вперед.
Необхідною складовою перемоги над злом стає те, з чого починається історія про Перстень – слово слабкого.

«Володар перснів», який гідно завершив задуманий Толкіном звід легенд, та й, безсумнівно, став вінцем творчості письменника, вплинув на розвиток фентезі-жанру в літературі. Хоча для самого Толкіна ця книга була лише малою частиною одного великого циклу. На додаток ми публікуємо меми, які створив дотепний український народ.