

Шовкошитний В. «Чорнобиль: я бачив»
Відомий письменник, директор видавництва «Український пріоритет» Володимир Шовкошитний розповів у своїй книзі правду про страшну трагедію, очевидцем якої він став.
Він працював на Чорнобильській АЕС одинадцять з половиною років. Перед цим захистив диплом, спецпитання було «Максимальна проектна аварія на реакторі чорнобильського типу РБМК-1000». Володимир Шовкошитний був впевнений, що цього не може бути, бо не може бути ніколи. У 1986 році на цій станції сталася аварія, і він був серед її ліквідаторів. Використовував величезний досвід, який здобув, працюючи інженером. Не було жодного випадку, щоб хтось втік із атомної станції, того, що називається дезертирував. Навпаки, хотіли якомога швидше туди потрапити.
«Окрім «Чорнобиль: я бачив», немає жодної книги в світі, яка б так детально описала, що відбулося у Чорнобилі. Я був єдиним письменником з-поміж інженерів на атомній станції. Із кожним, хто вижив, я мав бесіду, навіть професійну дискусію: а що відбулося? Я знав усіх, хто загинув, до єдиного. Я знав результати роботи всіх комісій, які там працювали. Останній розділ цієї книги називається «Старі міфи на новий лад», де я спростовую міфи, породжені серіалом НВО «Чорнобиль». Я дякую творцям цього серіалу за те, що вони повернули інтерес до теми чорнобильської катастрофи, до теми безпеки атомної енергетики».
Бєляєв Д., Немо Г. «Стрижень. Великий вибух»
У цій книзі ви знайдете дві версії Чорнобильської катастрофи. Стрімкий пошук істини зрештою призводить до розгадки кількох найвідоміших таємниць сучасного світу.
«Великий вибух». Автору книги — оператору одного з телеканалів — вдалося побувати в іншому, паралельному світі, в якому він дізнався про справжню причину Чорнобильської катастрофи. А також про те, куди зникли перші космонавти. Все це від нас старанно приховували вчені й чиновники, щоб не зізнатися у власній безпорадності.
«Стрижень». То як же знайти справжнього чоловіка? Що таке стрижень? Де він знаходиться? Як його відшукати? Адже відсутність стрижня у певному місці у потрібний момент може навіть призвести до ядерної катастрофи. Аварія 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції є сумним підтвердженням цього правила. Проте від нас і досі приховують правду про те, що там сталося насправді.
Анатолій Андржеєвській. «Чорнобильська бувальщина»
Ще одна правдива розповідь про ліквідацію Чорнобильської катастрофи з вуст очевидця. Якою була Прип’ять до вибуху на ЧАЕС, як гасили пожежу, евакуйовували населення, зводили тимчасові містечка для ліквідаторів і вже постійне для працівників електростанції — Славутич – про всі ці події автор розповідає без надлишку емоцій, спираючись на факти, доповнюючи вирізками з тогочасної преси й розвідками, які присвячені подіям тих часів, й особистими фото.